Komunikacja

Jak oszczędzić na OC?

5 rzeczy, o których warto pamiętać

8 stycznia 2020

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów poruszających się po drogach publicznych, a jego zakres reguluje ustawa – podstawowym kryterium przy jego wyborze jest więc wysokość składki. Przy ubezpieczeniu AC czynników decydujących jest więcej – ale cena wciąż pozostaje nad wyraz istotna. Jak uzyskać najniższą składkę, zapewniając jednocześnie sobie i swojemu pojazdowi maksymalny zakres ochrony?

Bezszkodowa jazda = większe zniżki na OC i AC

Jazda bez wypadków i stłuczek? To nie tylko możliwe, ale również bardzo opłacalne. Za każdy rok bezszkodowej jazdy otrzymasz zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne.Składki kalkulowane są na podstawie ryzyka spowodowania szkody przez właściciela pojazdu i ewentualnie przez innych kierowców. Pod uwagę bierze się kilka czynników, m.in. miejsce rejestracji i przebieg historii jazdy wszystkich podanych przy ubezpieczeniu kierowców.

Już milion Polaków wybrało mtu24.pl - Dołącz do nas!

Każdy rok bezszkodowej jazdy jest nagradzany zniżkami. Dotyczy to zarówno ubezpieczenia OC, jak i AC. Cena polisy zależy od ryzyka, które wiąże się z prawdopodobieństwem wystąpienia zdarzenia oraz ewentualnymi konsekwencjami. Poziom zniżek za rok bezszkodowej jazdy może być różny i zależy od ubezpieczyciela.