Komunikacja

Poznaj Niecodzienny Poradnik Codziennej Jazdy!

Skutecznie rozwiń swoje umiejętności za kierownicą samochodu.

27 marca 2018

Uważasz, że doskonale znasz wszystkie patenty na sprawne pokonywanie najtrudniejszych skrzyżowań w mieście? Jesteś przekonany, że ekonomiczna jazda, np. na autostradzie, jest Ci doskonale znana i nic nowego się o niej nie dowiesz? Gdy masz dziesiątki lub nawet setki tysięcy kilometrów na liczniku, może Ci się wydawać, że o prowadzeniu samochodu wiesz już niemal wszystko.

Pamiętaj jednak, że człowiek uczy się całe życie! Czasem warto własne doświadczenie skonfrontować z umiejętnościami innych kierowców – zawodowców i pasjonatów – praktyków codziennej jazdy. Bo przecież zawsze można jeździć jeszcze lepiej, sprawniej i ekonomiczniej.

Właśnie tym celu powstał Niecodzienny Poradnik Codziennej Jazdy.

Poradnik kierowcy zawodowego i każdego innego właściciela auta – kto za to odpowiada?

Niecodzienny Poradnik Codziennej Jazdy ERGO Hestii to owoc współpracy całego zespołu profesjonalistów:

  • Michała Kościuszki, jednego z najlepszych polskich rajdowców, który dwukrotnie zwyciężył w Rajdowych Mistrzostwach Polski 1600 (w 2005 i 2006 roku),
  • 7 najpopularniejszych polskich motoblogerów – którzy zapytali społeczność kilkuset kierowców o codzienne sprawy związane z jazdą samochodem.

Dzięki ich wspólnym działaniom powstało ponad 150 stron Poradnika pełnych cennych uwag, refleksji i wskazówek dotyczących radzenia sobie z rożnymi problemami i wyzwaniami na drodze.

Zobacz też: Dlaczego zakup OC jest obowiązkowy dla każdego kierowcy?

Wskazówki dotyczące jazdy samochodem – co znajdziesz w Niecodziennym Poradniku?

Każdy rozdział Poradnika porusza inne aspekty dotyczące kierowania autem. Znajdziesz w nich same praktyczne informacje, w tym:

  • tabelę z najczęstszymi gestami lub zachowaniami kierowców i ich znaczeniem – np. włączenie świateł awaryjnych po dojechaniu do korka na autostradzie, które ma ostrzec innych uczestników ruchu przed gwałtownym hamowaniem,
  • schematy na bazie zdjęć z polskich dróg – które omawiają różne sytuacje i wskazują prawidłowe zachowania kierowców,
  • filmy z autostrad – dzięki którym można dowiedzieć się o bezpiecznych zachowaniach na drodze przy prędkościach przekraczających 120 km/h.

Wszystko w poradniku jest podane w lekkiej, przejrzystej i dobrze przyswajalnej formie.
Zobacz też: Kolizja – co dalej?

Tysiące Polaków wybrało mtu24.pl - Dołącz do nas!

Nauka jazdy samochodem trwa całe życie – kto powinien przeczytać poradnik?

Poradnik przedstawia podejście do codziennej jazdy z wielu różnych punktów widzenia. Dzięki temu nawet bardzo doświadczeni kierowcy będą mogli spojrzeć na poruszanie się po drodze z nieco innej perspektywy i tym samym nauczyć się czegoś nowego.

Zachęcam, aby do Poradnika zajrzeli zarówno początkujący kierowcy, jak również ci bardziej doświadczeni – radzi Michał Kościuszko. – Stwierdzenie, że po zrobieniu setki tysięcy kilometrów potrafi się wszystko i niczego więcej nie da się już nauczyć, jest zgubne. Zawsze możemy dowiedzieć się czegoś nowego, przydatnego podczas jazdy! – dodaje Michał.

Sprawdź sam, w czym Tobie może przydać się Niecodzienny Poradnik Codziennej Jazdy! Odstaw suchą teorię – sięgnij po solidną dawkę praktycznej wiedzy przygotowaną przez fachowców. Wszystko w jednym Poradniku dostępnym na wyciągnięcie ręki w księgarni internetowej.

Kup Niecodzienny Poradnik Codziennej Jazdy >>

Zamawiając Poradnik, wspierasz niepełnosprawnych! 5 zł z zakupu każdego e-booka trafia do Fundacji Integralia, która zajmuje się aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o bezpiecznej jeździe?

Zobacz: Pełna ochrona w trakcie jazdy samochodem – wybierz najlepsze ubezpieczenie dla siebie