Podróż

Ubezpieczenie zdrowotne a zagraniczny wyjazd

Zabezpiecz się przed ewentualnymi kosztami leczenia w innym kraju.

22 września 2020

Zderzenie z innym narciarzem na stoku, zatrucie po posiłku w podejrzanej knajpce, upadek w trakcie wspinaczki w górach… Nie ryzykuj, że choroba lub nieszczęśliwy wypadek podczas wakacji narażą Cię na dodatkowe straty. Przed wyjazdem pomyśl o odpowiednim ubezpieczeniu, które zrekompensuje Ci ewentualne koszty leczenia i zapewni bezpieczeństwo w podróży.

Upragnione wakacje mogą łatwo zamienić się w koszmar, nawet jeśli odpowiednio się do nich przygotujesz. Podczas zagranicznego wyjazdu możesz złamać nogę albo zachorować na chorobę tropikalną. Koszty leczenia po nieszczęśliwym wypadku za granicą nie należą do najtańszych. Brak ubezpieczenia zdrowotnego może Cię zatem narazić na bardzo wysokie koszty.

Głównym zadaniem ubezpieczenia turystycznego jest więc ochrona finansowa przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń. Starannie dobrany pakiet pomoże Ci również uniknąć kosztów, gdy zajdzie konieczność kontynuowania leczenia w innym kraju, a także pokryje cenę zorganizowania transportu medycznego do Polski.

Zobacz także: Jak poczuć się bezpieczniej podczas zagranicznej podróży z mtu.24.pl

Tysiące Polaków wybrało mtu24.pl - Dołącz do nas!

Dobre ubezpieczenie zdrowotne w podróży uwzględnia Twoje potrzeby

Odpowiednio dobrana polisa zagwarantuje Ci spokój i bezpieczeństwo podczas wyjazdu. Ubezpieczenie powinno być indywidualnie dostosowane do Twoich potrzeb, dlatego przed urlopem warto poświęcić chwilę na zastanowienie się nad planowanymi aktywnościami oraz zdecydowanie, jakie świadczenia mogą być przydatne w Twojej podróży.

Powinieneś przy tym uwzględnić charakter wyjazdu oraz ryzyko, którego obawiasz się najbardziej. Osoby aktywne zazwyczaj rozszerzają swój pakiet o uprawianie sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka, z kolei podróżni przebywający pod stałą opieką lekarza powinni poinformować ubezpieczyciela o tym, że chorują przewlekle.

Zobacz także: Jak czuć się bezpiecznie podróżując za granicą?

Istotne jest również miejsce, do którego się wybieramy, ponieważ od tego w dużym stopniu będzie uzależniona wysokość kwoty, na jaką się ubezpieczamy. Standardowa polisa turystyczna powinna obejmować wszystkie wydatki związane z korzystaniem z pomocy medycznej za granicą.

Szacuje się, że kwota gwarantowana ubezpieczenia na terenie Europy powinna wynosić minimum 20 000 €. Natomiast przed podróżą poza nasz kontynent warto zapewnić sobie ubezpieczenie o sumie co najmniej 60 000 €, tak aby w razie nieszczęśliwego wypadku można było pokryć kilkudniowy pobyt w zagranicznym szpitalu oraz opłacić transport chorego do Polski. Warto jednak dowiedzieć się wcześniej, jakie są szacowane koszty opieki medycznej w kraju, do którego się wybierasz – już w krajach Europy Zachodniej mogą one znacznie przewyższać Twoje możliwości finansowe.