Podróż

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia na wyjazd

Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą ofertę na rynku.

22 września 2020

Na idealnych wakacjach możemy skupić się jedynie na odpoczynku i przyjemnościach, z dala od stresu i codziennych obowiązków. Żeby zapewnić sobie spokój, warto przed wyjazdem pomyśleć o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia na podróż. Dobra polisa pozwoli Ci zadbać zarówno o zdrowie Twoje i najbliższych, jak i o Twój portfel. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą ofertę na rynku.

Zanim zdecydujesz się na konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe, zastanów się nad kilkoma kwestiami, które przy wyborze ubezpieczenia turystycznego mogą okazać się kluczowe.

1. Liczba osób objętych ubezpieczeniem na wakacje

Właściwie dobrane ubezpieczenie turystyczne powinno gwarantować odpowiednią ochronę wszystkim uczestnikom wyjazdu. Jeżeli sprawdzasz ofertę na stronie internetowej Ubezpieczyciela, to już na etapie wypełniania formularza wprowadzasz informację o tym, ile osób będzie z Tobą podróżowało. Możesz ubezpieczyć nie tylko siebie, ale także współmałżonka, znajomych lub dzieci. Z ubezpieczeniem Podróżuj z mtu24.pl w ramach jednej polisy możesz ubezpieczyć do 10 osób.

2. Cel podróży – bezpiecznie na krańcu świata

Nie możesz przewidzieć, jakie będą koszty leczenia po ewentualnym wypadku w kraju będącym celem Twojej podróży. Dlatego też dobrze jest wybrać taki wariant ubezpieczenia, w ramach którego pokryjesz nawet bardzo wysokie koszty leczenia. Warto pamiętać, że np. w krajach Europy Zachodniej opieka medyczna jest znacznie droższa niż w naszym kraju.

W mtu24.pl masz do wyboru 3 warianty, które różnią się od siebie wysokością sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance:

  • wariant Minimalny oraz Optymalny (do 80 000 zł),
  • wariant Maksymalny (do 500 000 zł).

Dzięki temu możesz mieć pewność, że w sytuacji nagłej choroby czy wypadku zorganizujemy i pokryjemy koszty niezbędnej pomocy medycznej.

Zobacz także: Jak obliczyć koszty wakacyjnego wyjazdu samochodem?

Tysiące Polaków wybrało mtu24.pl - Dołącz do nas!

Warto również sprawdzić, w jakich krajach obowiązuje Twoja polisa. Zakres ubezpieczenia Podróżuj z mtu24.pl to Europa lub cały świat z wyłączeniem USA, Kanady, Chin i Japonii.

3. Aktywnie czy wypoczynkowo? Rozszerzenie ubezpieczenia w podróży

Określ cel wyjazdu. W przypadku wczasów, na których chcesz głównie leżeć na plaży i okazyjnie zwiedzać okolicę, wystarczy podstawowy zakres ochrony. Jeżeli natomiast planujesz bardziej aktywny wyjazd, podczas którego będziesz jeździć na nartach albo uprawiać sporty ryzykowne, konieczne będzie rozszerzenie zakresu ubezpieczenia.

Rozszerzenie o sporty ryzykowne jest połączone z rozszerzeniem o pracę wysokiego ryzyka, którą ubezpieczony będzie wykonywał w czasie wyjazdu. Kolejnym z rozszerzeń są choroby przewlekłe – jeśli więc od dłuższego czasu chorujesz (np. na nowotwór, astmę, cukrzycę lub choroby układu krążenia) i z tego powodu regularnie przyjmujesz leki, koniecznie dodaj to rozszerzenie do swojej polisy.

4. OC w życiu prywatnym i NNW w ubezpieczeniu na wyjazd

Co zrobić, gdy na wakacjach przypadkowo zniszczysz czyjąś własność lub spowodujesz wypadek, w wyniku którego ucierpią osoby trzecie? Co w sytuacji, gdy złamiesz rękę? Warto sprawdzić, czy ubezpieczenie turystyczne gwarantuje Tobie i Twoim towarzyszom ochronę w takich sytuacjach. Pakiet Podróżuj z mtu24.pl oprócz ubezpieczenia Kosztów Leczenia i Assistance zawiera również:

  • OC w życiu prywatnym, które chroni przed finansowymi roszczeniami osób trzecich, gdy wyrządzimy im szkodę osobową lub rzeczową. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci świadczenia oraz odszkodowania za zniszczone mienie. Co ważne, ubezpieczenie obejmuje szkody wyrządzone również przez niepełnoletnie dzieci i podróżujące z Tobą zwierzęta.
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, zapewniające dodatkowe świadczenia w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego.

Zobacz także: Ubezpieczenie zdrowotne a zagraniczny wyjazd

5. Dodatkowe ubezpieczenia w podróży – sprawdź, co jeszcze może Ci się przydać

Upewnij się, czy poza podstawowymi świadczeniami, wspomnianymi powyżej, Twój ubezpieczyciel oferuje Ci też ubezpieczenia dodatkowe, które niejednokrotnie mogą uratować Twój wyjazd. W Podróżuj z mtu24.pl dajemy Ci możliwość wykupienia dodatkowo:

  • Ubezpieczenie bagażu – na wypadek kradzieży czy zagubienia Twoich rzeczy osobistych na lotnisku. Zainteresuj się tym ubezpieczeniem, jeśli przewozisz ze sobą np. drogi sprzęt elektroniczny, wózki dziecięce i inwalidzkie lub instrumenty muzyczne.
  • Assistance pojazdu – jeśli wyruszasz w zagraniczną podróż własnym samochodem, nie musisz martwić się perspektywą stłuczki lub awarii Twojego samochodu za granicą! Dzięki Assistance zorganizujemy i pokryjemy koszty naprawy pojazdu na miejscu, a w razie potrzeby zagwarantujemy Ci samochód zastępczy lub holowanie pojazdu na odległość do 100 km.

Weź pod uwagę powyższe informacje i wykup ubezpieczenie turystyczne, które zagwarantuje Ci to, co na wakacjach najcenniejsze – święty spokój. Chcesz wiedzieć więcej o ubezpieczeniach podróżnych? Zajrzyj na stronę mtu24.pl i zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.