Ubezpieczenia komunikacyjne

Porównanie ubezpieczeń – jak wybrać najlepszą ofertę?

Podpowiadamy jak wybrać najkorzystniejszą ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb

13 czerwca 2022

Rokrocznie właściciele pojazdów stają przed tym samym dylematem – przedłużać OC u obecnego ubezpieczyciela czy szukać innych ofert, które być może okażą się atrakcyjniejsze. Ale jak to zrobić, aby nie tracić czasu? Czy jest możliwe znalezienie OC szybko i bezproblemowo? Tak, ale trzeba wiedzieć, gdzie szukać.

Porównanie OC – pomóż sobie kalkulatorem

Szukając idealnego OC, często zasięgamy porad u znajomych, na forach internetowych albo u niezależnych agentów ubezpieczeniowych. Należy jednak pamiętać, że ile osób, tyle opinii. A to oznacza, że te rady wcale nie muszą być dla nas korzystne. W związku z tym najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystać z jednego z rozwiązań dostępnych w sieci – kalkulatora ubezpieczeń.

Co ciekawe, kiedyś dostęp do tego typu narzędzi mieli tylko profesjonalni agenci. Teraz porównanie cen OC oraz innych ubezpieczeń komunikacyjnych może zrobić każdy z nas. Wystarczy wybrać jeden z kalkulatorów dostępnych w internecie i uzyskamy wszystkie interesujące nas oferty.

Już milion Polaków wybrało mtu24.pl – Dołącz do nas!

Jak wybrać idealne ubezpieczenie?

Szukając najlepszego ubezpieczenia, należy kierować się nie tylko ceną, ale również zakresem danego pakietu. Przy porównaniu polis OC nie ma oczywiście tego problemu – zakres jest jednakowy u wszystkich ubezpieczycieli. Z kolei wszystkie ubezpieczenia dodatkowe wymagają od nas zapoznania się z OWU.

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które muszą być dostępne dla każdego jeszcze przed zawarciem umowy, znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące interesujących nas ubezpieczeń. Dowiemy się, jakie są wyłączenia – czyli za co towarzystwo nam nie wypłaci – a także czego możemy oczekiwać od konkretnego ubezpieczenia, z czego możemy skorzystać, a za co będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Zobacz też: Zakres ubezpieczenia – od czego chroni mnie polisa?

Największa zaleta kalkulatora? Dokładność

Kiedy już wprowadzimy na kalkulatorze niezbędne dane, czas zapoznać się dokładnie z ofertą towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto sprawdzić, jak wygląda kwestia udziału własnego w AC, określić sumę ubezpieczenia NNW czy wybrać odpowiedni pakiet Assistance. Pamiętajmy, że samo OC jest jedynie bazowym i obowiązkowym ubezpieczeniem. Warto rozważyć dokupienie dodatkowych opcji, które zagwarantują spokój w kryzysowych sytuacjach. Trzeba się zastanowić, czego potrzebujemy i na tej podstawie rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową.

Bardzo dużym udogodnieniem jest również to, że z kalkulatora można od razu przejść do wykupienia polisy. W kilka chwil przejdziemy zatem przez wszystkie kwestie związane z ubezpieczeniem pojazdu. Nie trzeba już nigdzie chodzić ani dzwonić – dziś możliwe jest załatwienie tych spraw z wygodnego fotela we własnym salonie.