Komunikacja

Dobre ubezpieczenie AC, czyli jakie? Poradnik kierowcy

Jakie AC wybrać i na czym się skupić przy poszukiwaniu tego idealnego? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

2 kwietnia 2021

Każdy posiadacz samochodu ma obowiązek wykupić ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Chroni ono innych uczestników ruchu przed szkodami wyrządzonymi przez kierującego pojazdem. Nie pomaga natomiast samemu kierowcy, który szkodę wywołał. Jeśli chcemy w razie problemów na drodze uzyskać kompleksowe wsparcie i pomoc, powinniśmy zastanowić się nad wykupieniem AC, czyli ubezpieczenia autocasco. Jakie AC wybrać i na czym się skupić przy poszukiwaniu tego idealnego? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

AC. Które wybrać?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne. Oznacza to, że – w przeciwieństwie do OC – nie jest obowiązkową polisą każdego kierowcy. Ale nie zmienia to faktu, że jest polisą przydatną. Jego zadaniem jest ochrona kierowcy przed poniesieniem kosztów związanych z wypadkiem i kolizjami drogowymi. Na początek wyjaśnimy, czym charakteryzuje się dobre AC i jakie AC wybrać, by zyskać kompleksową pomoc. Przed czym powinno chronić?

  • kradzieżą pojazdu,
  • wandalizmem,
  • zderzeniem się pojazdów,
  • zetknięciem się pojazdów z osobami, zwierzętami i przedmiotami,
  • pożarem, wybuchem, zatopieniem, nagłym działaniem sił przyrody,
  • działaniem czynnika chemicznego lub termicznego,
  • zderzeniem się sprzętu sportowego wożonego na bagażniku zewnętrznym z przedmiotami na zewnątrz pojazdu.

Jak widać, ochrona pełnego ubezpieczenia autocasco jest naprawdę kompleksowa. Pozwala bezpiecznie podróżować nie tylko po Polsce, ale również poza jej granicami. To szczególnie istotne dla osób, które często wyjeżdżają w celach służbowych lub rekreacyjnych. Nasz wariant AC obowiązuje również na terenie takich krajów jak Maroko, Algieria, Tunezja, Izrael i Iran oraz, oczywiście, na terenie całej Europy. Taka polisa to pewność, że – w razie wypadku czy stłuczki – nie zostaniemy pozbawieni pomocy.

Zobacz też: Czy warto wykupić autocasco?

Już milion Polaków wybrało mtu24.pl - Dołącz do nas!

Jakie AC będzie najlepsze? Warianty

Wiele osób zastanawia się, jakie AC wybrać. W szerokiej ofercie firm ubezpieczeniowych łatwo się zagubić. Szukając idealnego ubezpieczenia, zwróćmy uwagę na to, jakie zdarzenia obejmuje polisa. Istotne jest, byśmy mieli szansę dopasować wariant do naszych indywidualnych potrzeb.

Jeśli zależy nam głównie na ochronie przed kradzieżą, możemy wybrać AC Kradzież, a jeśli potrzebujemy kompleksowej ochrony, np. podczas zagranicznego wyjazdu, zdecydujmy się na AC Uszkodzenia i Kradzież, które gwarantuje pełne wsparcie na wypadek różnych zdarzeń drogowych.

Pełne AC to pewność, że – w razie uszkodzenia czy wypadku – ubezpieczyciel wypłaci nam pieniądze lub pokryje całkowity koszt naprawy samochodu. Z kolei w przypadku kradzieży mtu24.pl wypłaci ubezpieczonemu równowartość ceny pojazdu z dnia kradzieży. To nieoceniona pomoc. Dlatego właśnie zakres ubezpieczenia to pierwsze, co powinniśmy analizować, szukając polisy dla siebie.

Ale to nie wszystko. Liczy się również opinia o firmie, z którą wchodzimy we współpracę. Szukajmy doświadczonego, godnego zaufania partnera ubezpieczeniowego.

Taką firmą jest właśnie mtu24.pl, które jest częścią grupy ERGO Hestia. Współpraca z MTU24 to gwarancja minimum formalności przy maksimum zaangażowania z naszej strony. Świetnie wyszkolony zespół specjalistów kompleksowo zajmie się usuwaniem szkody.  Samo odszkodowanie zostanie wypłacone najszybciej jak będzie to możliwe, w ciągu zaledwie kilku dni. Ubezpieczony może wybrać jeden z wariantów likwidacji szkody, a pojazd jest chroniony również przed niezależnymi od kierującego czynnikami. Jakie AC wybrać, by cieszyć się spokojem? Takie oferowane przez zaufaną, doświadczoną firmę ubezpieczeniową.

Zobacz też: Zakres ubezpieczenia – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze

Jakie AC wybrać? Pomoże kalkulator

Jeśli wciąż nie jesteśmy pewni, jakie AC będzie najlepsze, skorzystajmy z kalkulatora ubezpieczeń dostępnego na stronie mtu24.pl. Narzędzie pozwala wyliczyć składkę zarówno obowiązkowego OC, jak i właśnie autocasco. Wystarczy wypełnić formularz, w którym wpisujemy podstawowe dane niezbędne do obliczenia składki – m.in. typ pojazdu, rok produkcji, markę, model, pojemność silnika oraz dane osobowe. W zamian otrzymujemy kompletną wycenę, którą możemy zaakceptować i z poziomu strony przejść do opłacenia polisy.

Cały proces jest bezpieczny i wygodny – ubezpieczenie możemy kupić bez wychodzenia z domu. Wszystko to zajmuje kilka minut, w trakcie których jesteśmy w stanie zapewnić sobie i naszym bliskim pełną ochronę. Warto pamiętać, że AC, choć nie jest obowiązkowe, jest bardzo przydatne w wielu sytuacjach. I, co istotne, zapewnia nam spokój niezależnie od sytuacji.