Komunikacja

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Dowiedz się, ile możesz zapłacić za ubezpieczenie komunikacyjne.

14 stycznia 2021

To jedno z najczęstszych pytań, które zadają kierowcy – nawet Ci bardziej doświadczeni. Koszt ubezpieczenia samochodu może zmieniać się każdego roku. Zależy też od wielu czynników, dlatego jego ostateczna cena to dość indywidualna kwestia.

Żeby poznać ofertę wystarczy komputer i dostęp do internetu. Ubezpieczyciele na swoich stronach www bardzo często udostępniają kalkulator OC, który pozwala wyliczyć składkę na OC oraz ubezpieczenia dodatkowe. Ponadto w sieci znajdziesz porównywarki internetowe, które mogą posłużyć jako narzędzia dodatkowe w trakcie przeglądania różnych ofert.

Zobacz też: Jak oszczędzić na OC

Już milion Polaków wybrało mtu24.pl - Dołącz do nas!

Ubezpieczenie komunikacyjne – jaką polisę chcesz wykupić?

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, który decyduje o wysokości składki, jest rodzaj pakietu jaki Cię interesuje. Jako właściciel auta masz obowiązek wykupić ubezpieczenie OC, które chroni Cię przed skutkami szkód, które Ty spowodowałeś.

Poza zakupem OC możesz się zdecydować również na ubezpieczenia dodatkowe.

  • Autocasco – chroni przed finansowymi skutkami uszkodzenia Twojego samochodu spowodowanymi m.in. wandalizmem oraz kradzieżą czy działaniem sił przyrody.
    W mtu24.pl ubezpieczenie AC występuje w dwóch wariantach. AC Kradzież jest prostszą opcją w atrakcyjnej cenie – odszkodowanie dostaniesz w przypadku kradzieży samochodu na terenie Polski.. AC Uszkodzenie i Kradzież chroni w pełnym zakresie – otrzymasz odszkodowanie zarówno w przypadku szkody całkowitej, jak i częściowej. Ponadto AC Uszkodzenie i Kradzież obowiązuje w całej Europie.
  • Ubezpieczenie NNW kierowcy oraz kierowcy i pasażerów – jego przedmiotem są następstwa nieszczęśliwych wypadków związanych z użytkowaniem pojazdu. Dzięki niemu w razie uszczerbku na zdrowiu otrzymasz odszkodowanie – odpowiedni procent wyliczony na podstawie sumy ubezpieczenia. Konkretne wartości procentowe są określone w OWU. Świadczenia otrzymasz zarówno za następstwa wypadku np. kolizji samochodów, ale także powstałe podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu czy jego eksploatacji np. tankowania.
  • Assistance – po jego wykupieniu uzyskasz pomoc na drodze w razie awarii samochodu czy jego unieruchomienia. Assistance, występuje w trzech wariantach: Assistance po wypadku, Assistance po wypadku i awarii w Polsce oraz Assistance po wypadku i awarii za granicą. W ramach Assistance uzyskasz świadczenia, takie jak np. naprawa samochodu na miejscu zdarzenia, holowanie, dowóz paliwa. W wariancie trzecim możesz dodatkowo liczyć na samochód zastępczy, czy pokrycie kosztów pobytu w hotelu.
  • Ubezpieczenie szyb – w razie uszkodzenia szyb w samochodzie zostanie zorganizowana jej naprawa lub wymiana. Chronione są: szyba czołowa, boczne oraz tylna.

Każde dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne wpływa na wysokość składki, którą będziesz musiał zapłacić. Pamiętaj jednak, że dzięki pakietowi jesteś w pełni chroniony w razie nieszczęśliwych zdarzeń na drodze.

Zobacz też: Dobre ubezpieczenie AC, czyli jakie? Poradnik kierowcy

Co wpływa na koszt ubezpieczenia samochodu? Pozostałe czynniki

Znaczącą rolę przy określeniu stawki ubezpieczenia odgrywa również Twoja historia ubezpieczenia, w tym liczba zdarzeń drogowych, w których uczestniczyłeś.

  • Historia ubezpieczenia a koszt ubezpieczenia samochodu

W mtu24.pl bierzemy pod uwagę ostatnie 5 lat historii ubezpieczeniowej. Jeśli przez taki czas zachowasz ciągłość ubezpieczenia i nie spowodujesz żadnej kolizji, możesz być pewny że otrzymasz atrakcyjną ofertę.

  • Samochód a koszt jego ubezpieczenia

Na wysokość składki wpływa zarówno marka i model pojazdu, jak i jego wiek. W kalkulatorze zbieramy tylko niezbędne informacje dotyczące pojazdu i na ich podstawie jesteśmy w stanie zaproponować najkorzystniejszą ofertę.

Zobacz też: Zbliża się koniec Twojego ubezpieczenia samochodu?

Cena ubezpieczenia samochodu to bardzo indywidualna kwestia zależna od wielu czynników. Za ten sam pakiet kierowcy mogą zapłacić zupełnie różne sumy. Będzie to uzależnione m.in. od tego, jaką mają historię ubezpieczeniową i jakimi autami jeżdżą. Korzystaj z dostępnych kalkulatorów, porównuj oferty i wybieraj te, które uznasz za najlepsze.