Podróż

Jak zabezpieczyć swój samochód na wakacyjnym wyjeździe?

W ramach ubezpieczenia turystycznego możesz wykupić ubezpieczenie Assistance swojego samochodu.

1 lutego 2021

Według raportu „Polak jedzie na wakacje” aż 60% osób wyjeżdżających na urlop dociera do celu podróży samochodem. Pozostałe środki komunikacji, takie jak pociąg lub autokar, mają znacznie niższe wyniki, co oznacza, że wiele osób docenia komfort jazdy własnym autem. Ty też na pierwszym miejscu stawiasz swoją wygodę i na zagraniczną wycieczkę chcesz pojechać swoim samochodem? Zadbaj nie tylko o komfort swój i rodziny! 

Dlaczego warto ubezpieczyć samochód przed wyjazdem za granicę? Jak zapewnić sobie najlepszą pomoc w razie wypadków na drodze? Pamiętaj, że choć Twoje OC obowiązuje praktycznie w całej Europie, może okazać się niewystarczające w trakcie zagranicznej wycieczki. Warto wtedy wybrać ubezpieczenie podróży razem z Assistance pojazdu. W ten sposób zapewnisz sobie dodatkową ochronę pojazdu na cały wyjazd.

Tysiące Polaków wybrało mtu24.pl - Dołącz do nas!

Ubezpieczenie podróżne – co należy o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie turystyczne sprawia, że w trakcie zagranicznej podróży Ty i Twoja rodzina lub znajomi jesteście  chronieni przed skutkami np. chorób, nieszczęśliwych zdarzeń, czy wypadków. W mtu24.pl gwarantujemy organizację i pokrycie kosztów, gdy wizyta lekarza, transport medyczny, czy zakup leków staną się konieczne.

Jeśli wybierzesz ubezpieczenie podróży mtu24.pl, możesz być chroniony w ramach czterech niezbędnych w każdej podróży ubezpieczeń. Są nimi:

  • koszty leczenia i Assistance,
  • OC w życiu prywatnym,
  • NNW w czasie podróży,
  • ubezpieczenie bagażu.

Możesz wybrać jeden z zakresów terytorialnych – Europa lub Świat (bez USA, Kanady, Chin i Japonii) możesz więc spokojnie odpoczywać, bawić się i zwiedzać nowe miejsca bez obaw o finansowe skutki ewentualnych zdarzeń.

Zobacz też: Zagraniczna podróż samochodem – jakie ubezpieczenie wykupić?

Assistance pojazdu – czy jest potrzebne?

Okazuje się jednak, że w niektórych sytuacjach sam podstawowy pakiet ubezpieczenia turystycznego może okazać się niewystarczający. Dotyczy to zwłaszcza podróży samochodem.

Jeśli zdecydujesz się na Assistance pojazdu i rozszerzysz ochronę ubezpieczenia podróży, możesz liczyć m.in. na:

  • usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia – gdy zepsuje Ci się samochód, wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my zorganizujemy i pokryjemy koszty specjalisty, który zajmie się naprawą auta;
  • holowanie pojazdu – jeśli naprawa na miejscu nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, Twój samochód zostanie przetransportowany do najbliższego serwisu (do maksymalnie 100 km);
  • dowóz paliwa – gdy na środku pustej drogi zabraknie Ci benzyny, postaramy się, abyś jak najszybciej otrzymał paliwo i mógł kontynuować podróż.

W razie poważniejszych zdarzeń jesteśmy w stanie zapewnić Ci również samochód zastępczy (np. jeżeli Twój samochód się zepsuje, albo jest unieruchomiony po kolizji) oraz zakwaterowanie na czas naprawy.

Jak znaleźć najlepszy pakiet Assistance pojazdu?

Dobre ubezpieczenie Assistance samochodu w trakcie zagranicznej podróży powinno chronić przede wszystkim przed skutkami awarii czy unieruchomienia samochodu, tak abyś mógł spokojnie kontynuować podróż.

Przy wyborze Assistance pojazdu ważna jest wysoka suma ubezpieczenia. Zwróć uwagę, że koszty naprawy auta za granicą mogą być bardzo wysokie w porównaniu do polskich stawek. Dlatego warto wybierać ofertę z wysoką sumą ubezpieczenia. W mtu24.pl jest to 10 tys. złotych.

Zobacz też: 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia na wyjazd

Assistance pojazdu sprawia, że w trakcie zagranicznej podróży możesz czuć się bezpiecznie. W mtu24.pl zorganizujemy oraz pokryjemy koszty pomocy m.in. w razie awarii pojazdu czy wypadku. Będziesz mógł liczyć na usprawnienie auta na miejscu zdarzenia, holowanie samochodu czy pomoc w przypadku rozładowanego akumulatora. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie kontynuować swoją podróż.