Podróż

Nowości w ubezpieczeniach podróżnych

Jesteśmy w trakcie urlopowych wyjazdów – pamiętajmy, że warto się na nie ubezpieczyć!

16 sierpnia 2022

Sezon wakacyjnych wyjazdów w pełni! Planując zagraniczny urlop nie zapomnij się ubezpieczyć. Sprawdź jakie zmiany wprowadziliśmy w naszych ubezpieczeniach podróżnych, aby bez stresu korzystać z urlopowych wyjazdów.  

Prezentujemy 6 zmian wprowadzonych w ostatnim czasie w ubezpieczeniu Podróżuj z mtu24.pl:

1. Ochrona w przypadku obowiązkowej kwarantanny związanej z Covid-19

Przymusowa kwarantanna czy izolacja z powodu zachorowania na Covid-19 mogą zepsuć wakacje, ale nie powinny zrujnować portfela. Nowością w naszej ofercie jest pokrycie kosztów związanych z kwarantanną. W przypadku zakwaterowania, posiłków i transportu powrotnego do Twojego miejsca zamieszkania limit naszej odpowiedzialności wynosi 10 000 zł. Warto przypomnieć, że ubezpieczenie chroni w przypadku zachorowania na Covid-19 oraz  izolacji wynikającej z zachorowania. Nie ma konieczności dokupowania dodatkowych rozszerzeń do podstawowego zakresu ubezpieczenia.

2. Podwyższenie do 1 000 zł limitu odpowiedzialności w przypadku opóźnienia lub odwołania środka transportu

W przypadku odwołania lub opóźnienia Twojego środka transportu, ubezpieczenie podróżne mtu24.pl pokryje koszty wyżywienia i zakwaterowania, jeśli nie pokryje ich przewoźnik, do kwoty 1000 zł.

Zobacz też: Jak czuć się bezpiecznie podczas zagranicznych podróży?

3. Ochrona dla osób przewlekle chorych, bez konieczności wykupywania rozszerzenia w przypadku wybranych chorób przewlekłych

Jeżeli chorujesz przewlekle i na wyjeździe pogorszy się Twój stan zdrowia, pokryjemy koszty z tym związane a także związane z udzieleniem pomocy medycznej. Choroby przewlekłe o których piszemy, to na przykład: alergia, astma oskrzelowa, cukrzyca wszystkich typów, depresja, dyskopatia, insulinooporność, miażdżyca, nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy, nadciśnienie czy otyłość. Zapewnimy Ci taką ochronę, o ile stosujesz się do zaleceń swojego lekarza prowadzącego, np. regularnie chodzisz na wizyty kontrolne i przyjmujesz przepisane leki.

Ubezpieczenie podróżne, które załatwisz w kilku krokach!

4. Zwrot kosztów udziału własnego do 2 000 zł w szkodzie w wynajmowanym aucie

Nasi klienci mogą skorzystać z Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej, które obejmuje zwrot kosztów udziału własnego w szkodzie w wynajmowanym podczas podróży pojeździe. Limit na taki udział to 2 000 zł.

Zobacz też: Jak zabezpieczyć swój samochód na wakacyjnym wyjeździe?

5. Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków: ochrona 24h przed i po opuszczeniu kraju

Nowy zakres ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) obejmuje ochroną następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie podróży, również na terenie Polski. Ochrona trwa 24 godziny przed  opuszczeniem kraju i 24 godziny po powrocie.

6. Wyższa wartość świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego

W ubezpieczeniu NNW podwyższyliśmy wartość świadczenia w przypadku śmierci Ubezpieczonego. Obecnie wartość ta wynosi do 200% sumy ubezpieczenia.

 

Sprawdź który wariant ubezpieczenia podróżnego będzie dla Ciebie odpowiedni: oblicz składkę.