Podróż

Jak czuć się bezpiecznie podczas zagranicznych podróży?

Podpowiadamy, jak zminimalizować skutki nieprzewidzianych sytuacji podczas urlopu, dzięki ubezpieczeniu podróży zagranicznej.

27 stycznia 2021

Wyjazd na wakacje, jak każda inna aktywność, wiąże się z podjęciem pewnego ryzyka. Czy to oznacza, że obawa przed nieszczęśliwym zdarzeniem ma zepsuć Ci radość podróżowania? W żadnym wypadku!

Lubisz wypoczywać na wyjazdach, ale obawiasz się zachorowania albo konsekwencji zdarzeń losowych za granicą? Twoje auto może się zepsuć na górskiej drodze w Szwajcarii, możesz mieć stłuczkę w Niemczech czy Francji, skręcić nogę na nartach w Alpach albo zachorować w Egipcie… Co wtedy?

Odpowiednio dobrane ubezpieczenie na wakacje pomoże wyeliminować lub znacznie zmniejszyć negatywne skutki finansowe takich zdarzeń.

Zobacz też: Ubezpieczenie zdrowotne a zagraniczny wyjazd.

Tysiące Polaków wybrało mtu24.pl - Dołącz do nas!

Ubezpieczenie na podróż przydatne w przypadku choroby

Zmiana klimatu, inna dieta i zwiększona aktywność – to wszystko sprawia, że w podróży czy na wakacjach każdemu mogą przydarzyć się problemy ze zdrowiem.

Ubezpieczenie turystyczne, które zabierasz ze sobą na wakacje, przede wszystkim powinno pokryć koszty leczenia i transportu medycznego. Za granicą są one dużo wyższe niż w naszym kraju, więc nawet za krótki pobyt w szpitalu czy wezwanie karetki możesz otrzymać pokaźny rachunek. Przed tym właśnie chroni Cię ubezpieczenie turystyczne mtu24.pl. Najważniejszym ubezpieczeniem w pakiecie są Koszty leczenia oraz Assistance, którego suma ubezpieczenia w maksymalnym wariancie wynosi aż 300 000 zł. Możesz więc mieć pewność, że w przypadku nagłej choroby czy wypadku pomoc zostanie Ci udzielona bez zbędnych formalności. Nie musisz przejmować się kosztami, ważne abyś mógł spokojnie wrócić do zdrowia.

Zobacz też: kalkulator ubezpieczenia turystycznego.

Jeżeli chorujesz przewlekle lub uprawiasz sporty wyczynowe czy ryzykowne, warto rozszerzyć ochronę ubezpieczenia turystycznego na wypadek zaostrzenia i następstw chorób przewlekłych lub urazów w trakcie uprawiania ulubionej dyscypliny np. narciarstwa. Warto zwrócić uwagę na to, czy dana dyscyplina wymaga rozszerzenia ochrony. Katalog sportów, które są objęte ubezpieczeniem, znajdziesz w OWU.

Ubezpieczenie Następstw nieszczęśliwych wypadków i OC w życiu prywatnym – czemu jest tak ważne?

Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko ochrona na wypadek chorób. Oprócz kosztów leczenia dobre ubezpieczenie powinno obejmować także:

  • ubezpieczenie NNW, które zapewni Ci wypłatę dodatkowego świadczenia w razie nieszczęśliwego wypadku, w którym odniesiesz trwały uszczerbek na zdrowiu;
  • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które zabezpieczy Cię na wypadek szkód, jakie możesz wyrządzić innym osobom;
  • ubezpieczenie bagażu, chroniące Cię przed finansowymi skutkami utraty rzeczy osobistych w wyniku kradzieży lub zgubienia bagażu.

Połączenie tych elementów zapewnia kompleksową ochronę i pewność, że w niemal każdej trudnej sytuacji, która może Cię spotkać w podróży, otrzymasz wsparcie finansowe.

Auto pod ochroną – ubezpieczenia w podróży

Przed wyjazdem na wakacje własnym autem powinieneś sprawdzić dwie rzeczy:

  • stan techniczny pojazdu,
  • czy ubezpieczenie samochodu zapewni Ci pomoc w razie nieszczęśliwych zdarzeń.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC (bądź Zielona Karta), ubezpieczenie AC, obejmujące kraje, do których się wybierasz, razem z ubezpieczeniem NNW gwarantują Ci niezbędną ochronę w długiej trasie.

Gdy wyjeżdżasz na wakacje, rozważ również Assistance pojazdu. Czy wiesz, co zrobić, kiedy samochód zepsuje Ci się na drodze we Francji albo utknie na przełęczy w Alpach? Gdzie znajdziesz warsztat czy ewentualny nocleg dla siebie i rodziny? Jeśli posiadasz assistance (z zakresem ochrony obejmującym kraj, w którym jesteś), ubezpieczyciel nie zostawi Cię bez pomocy. Wystarczy jeden telefon do Centrum Alarmowego, abyś miał zapewnione holowanie, organizację naprawy auta czy nocleg. Jeżeli nie wykupiłeś Assistance w ramach ubezpieczenia pojazdu, możesz ubezpieczyć swój pojazd w ramach ubezpieczenia turystycznego mtu24.pl.

Zobacz też: 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia na wyjazd

Ubezpieczenia nie ochronią Cię przed wszystkimi nieprzewidzianymi zdarzeniami, ale dzięki nim możesz podróżować spokojnie. Po wykupieniu ubezpieczenia na wyjazd masz pewność, że wypadek lub choroba w podróży nie pokrzyżują Ci wakacyjnych planów oraz nie obciążą Twojego portfela. Zatroszcz się o odpowiednią ochronę i kup przed wyjazdem ubezpieczenie turystyczne Podróżuj z mtu24.pl, które jest dopasowane do Twoich potrzeb.