Podróż

Jak szybko i wygodnie znaleźć najlepsze ubezpieczenie podróżne?

Sprawdź, gdzie należy szukać odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego.

27 stycznia 2021

Bezpieczeństwo, komfort i poczucie spokoju – to wszystko zapewni dopasowane do Twoich potrzeb ubezpieczenie podróży. W trakcie zagranicznych wyjazdów polisa turystyczna odgrywa istotną rolę, ponieważ chroni Ciebie i Twoich bliskich m.in. przed chorobami czy skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Gdzie szukać odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego?

Zakup ubezpieczenia podróżnego zarówno na krótki, jak i dłuższy wyjazd  jest bardzo proste i zajmie Ci kilka minut. Dzięki dostępowi do internetu cały pakiet ubezpieczeń jesteś w stanie wykupić samodzielnie. Przekonaj się, jakie to łatwe!

Tysiące Polaków wybrało mtu24.pl - Dołącz do nas!

Ubezpieczenie przez internet? Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne online?

Szybkie i wygodne zapoznanie się z ofertą, a także brak zbędnych formalności, gwarantujące oszczędność czasu – to podstawowe zalety, wynikające z zakupu ubezpieczenia online. Na korzyść tego rozwiązania działają również inne czynniki.

 • Ubezpieczenie podróży przez internet pozwala zebrać jak najwięcej informacji których szukasz

Za pomocą internetu możesz samemu rozwiać najbardziej nurtujące Cię kwestie związane z ubezpieczeniem turystycznym. Strony internetowe są prawdziwą kopalnią wiedzy!

Na stronie mtu24.pl przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym znajdziesz wskazówki dotyczące nie tylko wyboru ubezpieczenia, ale też skutecznych sposobów na zabezpieczenie siebie i bliskich za granicą.

Zobacz też: jak czuć się bezpiecznie podczas zagranicznych podróży?

 • Ubezpieczenie podróżne online ułatwia porównanie ofert

Dzięki dostępowi do internetu możesz w prosty sposób znaleźć oferty kilku ubezpieczycieli i porównać je ze sobą. W ten sposób zyskujesz pewność, że wybierzesz dla siebie najlepszą ochronę.

Przy poszukiwaniu odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego bierz pod uwagę różne jego aspekty – nie tylko cenę. Niska składka nie świadczy o tym, że ubezpieczenie jest najlepsze. Bardzo ważny jest również zakres ubezpieczenia, wysokość wypłacanych świadczeń i sposób organizacji pomocy.

 • Ubezpieczenie podróżne przez internet pozwala łatwo wyliczyć wysokość polisy

Choć cena nie powinna być elementem decydującym przy wyborze ubezpieczenia, z pewnością przed zakupem będziesz chciał ją poznać. Za pomocą kalkulatora ubezpieczeń podróżnych dowiesz się, ile będzie kosztowało ubezpieczenie dostosowane idealnie do Twoich potrzeb.

Jak to zrobić? Wystarczy, że wejdziesz w kalkulator ubezpieczenia podróży mtu24.pl na swoim smartfonie, tablecie lub komputerze. Wypełnij dostępny tam formularz. Bardzo ważne jest prawidłowe wpisanie wszystkich informacji m.in. daty wyjazdu, daty pobytu, liczby osób objętych ubezpieczeniem. Tylko w ten sposób kalkulator będzie w stanie prawidłowo wyliczyć składkę za ubezpieczenie.

Pamiętaj też, że wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z zakupem ubezpieczenia podróży. Wprowadzenie podstawowych danych do kalkulatora nie jest dla Ciebie w żaden sposób wiążące.

Zobacz też: 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia na wyjazd

Jak wykupić ubezpieczenie podróżne przez internet?

Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie Podróżuj z mtu24.pl, pozostałe kroki będą już bardzo proste. Po wprowadzeniu danych do kalkulatora należy przejść do kolejnego etapu – oferty.

W mtu24.pl zawsze mamy dla Ciebie przygotowane trzy pakiety ubezpieczenia podróży:

 • pakiet ekonomiczny – w którym suma kosztów leczenia i assistance wynosi 80 tys. złotych,
 • pakiet polecany – z sumą kosztów leczenia oraz assistance wynoszącą 80 tys. – w ramach tego pakietu dostępne są rozszerzenia ochrony;
 • pakiet maksymalny – najwyższa suma ubezpieczenia kosztów leczenia i assisance (300 tys. złotych), oferuje również rozszerzenie ochrony.

W pierwszym z pakietów znajdziesz ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance oraz OC w życiu prywatnym. W pakiecie polecanym i maksymalnym znajdziesz ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance, OC w życiu prywatnym oraz NNW.

Dodatkowo pakiety możesz rozszerzyć o ochronę w przypadku

 • choroby przewlekłej – np. astmy, cukrzycy itp.,
 • uprawiania sportów ryzykownych/pracy wysokiego ryzyka – np. wspinaczki górskiej,
 • uprawiania sportów wyczynowych – np. udziału w zawodach sportowych za granicą.

Pamiętaj, że ochronę możesz rozszerzyć o powyższe opcje tylko przed zakupem ubezpieczenia.

W trakcie zakupu polisy możesz również wykupić ubezpieczenia dodatkowe. Przydadzą Ci się one, gdy:

 • chcesz ubezpieczyć przedmioty, które zabierasz w podróż – w tej sytuacji warto wykupić ubezpieczenie bagażu,
 • będziesz jechał za granicę swoim autem – wtedy zastanów się nad assistance pojazdu.

Zobacz też: Jak zabezpieczyć swój samochód na wakacyjnym wyjeździe?

Po wybraniu odpowiedniego zakresu ubezpieczenia oraz rozszerzeń wystarczy, że wskażesz dane osób podróżujących. Następnie dokonujesz płatności i gotowe.  Gratulacje – udało Ci się wykupić ubezpieczenie, możesz spokojnie odpoczywać w podróży!